Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Format wyścigu

Klasyfikacja SOLO

Impreza rozgrywana jest w formule jazdy indywidualnej na dystansach Classic i Adventure w kategoriach:
- OPEN mężczyźni i OPEN kobiety
- Mężczyźni Kat. M2: 18-29 lat, Kobiety Kat. K2: 18-29 lat
- Mężczyźni Kat. M3: 30-39 lat, Kobiety Kat. K3: 30-39 lat
- Mężczyźni Kat. M4: 40-49 lat, Kobiety Kat. K4: 40-49 lat
- Mężczyźni Kat. M5: 50-59 lat, Kobiety Kat. K5: 50-59 lat
- Mężczyźni Kat. M6: pow. 60 lat, Kobiety Kat. K6: pow. 60 lat

Warunkiem prowadzenia klasyfikacji w poszczególnych kategoriach jest sklasyfikowanie min. 10 mężczyzn i min. 5 kobiet. W innym przypadku uczestnicy ze starszej kategorii będą klasyfikowani w kategorii młodszej.

Klasyfikacja Team

Klasyfikacja będzie uwzględniać sumę czasów uzyskanych przez 3 zawodników (czas liczony w klasyfikacji open każdego etapu i klasyfikacji open po zakończeniu wszystkich etapów). Warunkiem koniecznym uwzględniającym drużynę w klasyfikacji TEAM jest udział 3 zawodników na identycznym dystansie podczas trwania całej imprezy. Wycofanie zawodnika z drużyny w trakcie trwania imprezy równoznaczne jest w wycofaniem drużyny. Klasyfikacja TEAM będzie prowadzona na dyst. Classic i Lite w kategoriach:
- Man (3 mężczyzn)
- Mix (nie mniej niż jedna kobieta)

Sprawdzona formuła

Szesnaście lat temu zaproponowaliśmy miłosnikom MTB zupełnie nową jakość: jedna miejscowość, zminimalizowana logistyka, niepowtarzalne okoliczności przyrody i absolutnie wyjątkowe trasy. Dzięki Trophy wielu ludzi zmieniło swój punkt widzenia na ten sport. Pokazaliśmy wielu zawodnikom z całego świata, co do zaoferowania ma Polska w kwestii MTB. To jest formuła, której trzymamy się do dziś, formuła którą stosują inni organizatorzy podobnych imprez w kraju i na świecie. Będzie ona przyświecać nam także w długi weekend czerwca 2023 podczas siedemnastej odsłony STREFA MTB TROPHY.

Oznakowanie tras

Bardzo dużą wagę przywiązujemy do znakowania naszych tras. Na tym polu nie pozostawiamy nic przypadkowi. Trasa jest czytelnie i jednolicie oznakowana od pierwszego do ostatniego kilometra i skontrolowana przed samym startem zawodników.
Zarówno zawodnik, który chce poruszać się cały czas w wyścigowym tempie na podjazdach i zjazdach jak i jadący na luzie trail rider mają czuć pewność, że wciąż są na trasie naszego wyścigu. Ani jeden zakręt czy boczna droga nie będą przeoczone w naszym oznakowaniu. Zła pogoda, szybki zjazd ze słabo widocznym odbiciem w singiel, czy Twoje fizyczne zmęczenie… Wszystko to bierzemy pod uwagę przy znakowaniu.  W miejscach zakrętów, za nimi czy na długich prostych z poprzecznymi drogami. Nasze oznakowania zawsze potwierdzą, że jedziesz dobrze. Jeśli wykonałeś jakiś manewr i przez dłuższy czas (odcinek 250-500 metrów) nie widzisz oznakowania charakterystycznego dla naszych zawodów, to upewnij się, ze jedziesz dobrze. Posiadanie aktualnego śladu GPX na pewno bardzo w tym pomoże. Jeśli go nie masz spróbuj spokojnie wrócić na trasę w celu konsultacji z innymi zawodnikami i upewnienia się czy jedziesz dobrze.
Partner Partner Partner Partner