Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

PRZED STARTEM

W 2024 roku impreza STREFA MTB Trophy będzie przeprowadzana w Głuszycy k/Wałbrzycha

Biuro Zawodów - lokalizacja
 
Czas pracy biura zawodów (odbiór pakietów startowych, aktualizacja danych, itd.)
- środa 19.06.2024, w godz. 18:00 - 21:00
​- czwartek 20.06.2024, w godz. 08:00 - 10:00

Start każdego etapu - godz. 10:00

Dekoracje wszystkich etapów - godz. 17:00

NUMER ALARMOWY czynny w trakcie trwania każdego etapu +48 508 833 750

Miejsca startu/mety, trasy, mapy, profile przewyższeń, tracki .GPX każdego etapu

- https://www.mtbtrophy.pl/trasy-mtb-trophy
 
Baza Zawodów, dekoracja 1, 2, 3 etapu, serwis mechaniczny, masaż - lokalizacja
 
Dekoracja 4 etapu oraz dekoracja finałowa - Pałac Jedlinka

Wszelkie aktualizacje, modyfikacje, pytania dotyczące wyników - kontakt@mktime.pl

 
Bez tytułu1


Głuszyca to jedno z najmłodszych miast w Sudetach, obejmuje spory obszar w obrębie linii Kłodzko – Wałbrzych i grzbietów Jedlińskiej Kopy i Włodarza (811 m n.p.m.) – który jest również najwyższym punktem w granicach miasta. 

Środkowa część Sudetów, w której skład wchodzą tereny przynależące do gminy, obfituje we wspaniałe górskie widoki – podziwiać je można nie tylko spacerując pieszo pobliskimi szlakami turystycznymi, ale również korzystając ze świetnie przygotowanych tras rowerowych o różnym stopniu trudności (ok. 150 km w Strefie MTB). Z uwagi na to, że większość z nich przebiega w bezpośredniej bliskości największych atrakcji regionu, wycieczki rowerowe, poza zapewnieniem niesamowitych wrażeń z jazdy po górach, okażą się doskonałym sposobem na zwiedzenie okolic Głuszycy. Na co zwrócić szczególną uwagę? Na przypominający górskie jezioro, nieczynny kamieniołom Kamyki w Głuszycy Górnej. Na ruiny średniowiecznego Zamku Rogowiec z XIII wieku, najwyżej położonej warowni w Polsce, oraz Skalne Bramy, wyjątkowe formacje skalne na zboczach Rogowca. Ale przede wszystkim – na obiekt, z którego Góry Sowie słyną nie tylko w Polsce, czyli Podziemne Miasto Osówka, fragment tajemniczego kompleks ukrytych pod ziemią tuneli i pomieszczeń, budowanego od połowy 1943 roku, na zlecenie Adolfa Hitlera, m.in. pod Zamkiem Książ, w Rzeczce czy właśnie w Głuszycy w ramach słynnego projektu Riese (z niem. Olbrzym).

Polecamy atrakcje turystyczne w rejonie Głuszycy

Podziemne Miasto Osówka www.osowka.pl

Strefa MTB Sudety w okolicy Głuszycy www.strefamtbsudety.pl


Lokalizacja bazy imprezy w tym miejscu sprawia, że każdy z 4 etapów wyścigu ulokowany jest na innej trasie z każdorazowym zachowaniem Głuszycy jako miejsca startu/mety i bazy Imprezy. Z łatwością dotrzecie tu autostradą A4 i drogą krajową nr 5 lub ekspresową S3 (w budowie końcowy odcinek do Lubawki). Lokalizacja sprawia, że bezproblematyczne jest dotarcie nawet z drugiego końca świata. Sprawny dojazd autostradami i drogami krajowymi z międzynarodowych lotnisk we Wrocławiu (90km), Pradze, (200km) ułatwi podróż z daleka.
Partner Partner Partner Partner