Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zaplanuj swój start

Przygotowanie fizyczne

Każdy uczestnik imprezy powinien być odpowiednio przygotowany do zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem ogólnej sprawności fizycznej wspartej typową kolarską siłą i wytrzymałością. Zawodnik biorący udział w STREFA MTB Trophy musi być świadomy, iż w dniach 8-11 czerwca spędzi "w siodle" kilka godzin dziennie, przejeżdżając w zależności od wybranego dystansu od ok. 45 km do ok. 70 km i zaliczając podjazdy z przewyższeniami od 900 do prawie 2600 m na etapie. Niektóre odcinki będą wymagały od uczestnika większego zaangażowania i koncentracji, wszystko po to, by w określonym tempie i komforcie pokonać różnej jakości trasy (single trail, droga szutrowa czy szlak turystyczny). Regeneracja pomysiłkowa, np. masaż sportowy, rozciąganie, rolowanie będą wysoce wskazane i zalecane.

Classic czy Adventure?

Każdego roku stawiamy zawodnikom nowe wyzwania, a oni doświadczają kolejnych atrakcji. Z każdą edycją zakres tras obejmuje coraz szerszą przestrzeń STREFY MTB. Trophy to wielka frajda z jazdy i satysfakcja wygranej ze sobą, z trasą. Tutaj zwycięża się często siłą woli, a kryzysy fizyczne pokonuje odpornością psychiki. Skrócony dystans tej etapówki (Adventure) mają zachęcić mniej doświadczonych do skosztowania wyjątkowej jazdy. Ci, którzy do tej pory wstrzymywali się przed startem w Trophy, będą mogli poznać STREFĘ MTB na własnej skórze, z tej dobrej strony, bez przeciągnięcia struny własnych możliwości.

Jaki rower będzie odpowiedni na STREFA MTB Trophy?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy chcący zmierzyć się z prawdziwą górską etapówką. Beskidy MTB Trophy to wyjątkowa impreza, która nie faworyzuje jednego typu roweru. Prawdopodobnie maszyna typu enduro, to zbyt wiele na te trasy. Specyficzne, techniczne, singlowe trasy sprawią, że, lekki rower trail czy full XC sprawdzą się tu idealnie. Opuszczana sztyca "zrobi robotę", na tutejszych trasach będzie wielce pomocna.

Ciesz się jazdą

Udział w etapowym wyścigu MTB - to bardzo dobry stymulant Twojego „wewnętrznego ognia”. Ściganie się kilka dni z rzędu w nowym miejscu, z nowymi ludźmi, może być wyjątkowym wydarzeniem dla całej masy miłośników MTB. Problem w tym, że wiele tego typu wyścigów w Europie jest do siebie podobnych – są rozgrywane w scenerii, w której dość wyraźnie widać efekty działalności człowieka. Szlaki są w dużej mierze uregulowane, stosunkowo łatwe do pokonania. Oczywiście przewyższenie czy nachylenie robią "swoją robotę", jednak czasami jest to zwyczajnie za mało, szczególnie jeśli robimy to któryś raz z rzędu. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre wyścigi wyrywają się temu schematowi. Udział w jednym z nich to wyzwanie dla każdego typu zawodnika – nie ważne czy jest on mistrzem świata czy po prostu bikerem, który szuka jedynego w swoim rodzaju wyzwania. Beskidy MTB Trophy należy do tej właśnie grupy imprez.
Partner Partner Partner Partner